۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت  - 2015 5 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 910 کد مطلب: 1105  

نگاهی متفاوت نسبت به موضوع تعطیلی بانک تجارت/مهدی مستفید

۱۳۹۲ سه شنبه ۲۶ آذر ساعت 10:23*lمهدی مستفید
در نگاه اول به بسته شدن شعبه شریعتی بانک تجارت واکنش نماینده محترمه قابل توجه می باشد .با توجه به این که بانک تجارت یک بنگاه اقتصادی خصوصی می باشد و به تبع آن تصمیمات اتخاذی هیئت مدیره همسو با منافع سهامداران آن خواهد بود اظهار نظر و اعمال قدرت نماینده محترمه در خصوص برنامه کاری یک بنگاه خصوصی چه معنی می دهد؟؟

با توجه به وفور شعبات متعدد و متکثر بانکی که نفس خیابانهای اصلی شهر را بند آورده اند حذف یک شعبه بانک چه مشکلی می تواند برای همشهریان به وجود آورد؟؟

اگر نماینده محترمه به خاطر امنیت شغلی کارمندان شعبه مذکور وارد این گود شده اند جای بسی تشکر و امتنان است ولی بایستی از نماینده عزیز پرسید به عنوان یک نماینده مجلس ایران چه تصمیمی برای خیل عظیم تحصیلکردگان بیکار در این مدت نمایندگیشان اتخاذ نموده اند؟

جوانان شهر هر روز بیکارتر و افسرده تر می شوند و با پناهندگی به قهوه خانه ها هر روز تعداد قهوه خانه های شهر را افزون تر می نمایند (مراجعه کنید به قهوه خانه های نو تاسیس و جوانان فارغ التحصیل لیسانس و بالاتر را که به قلیان پناه آورده اند مشاهده کنید). اگر تصمیم و تصویب قانون برای بیکاری از عهده شما بر نمی آید لا اقل پیگیر سر انجام آزمونهای استخدامی باشید که تعداد بیشتری از همشهریانتان سر در گم نتیجه آنها هستند.

هر چند بانکداری یکی از ارکان اقتصادی کشور و حلقه اتصال سپرده گذاران و سرمایه گذاران است ولیکن در سالهای اخیر چنان رشد بد خیمی نموده که عملا به عضو سرطانی اقتصاد بیمار ما تبدیل شده است . بانکها بخصوص نوع خصوصی آنها به جای جمع آوری سپرده ها و اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران به سفته بازی املاک و معاملات ارزو سکه روی آوردند و در چند سال اخیر موجب تلاطم بازارهای مذکور شدند(جا دارد هم اکنون که بعضی ها نقش مسکن مهر را هم در تورم موجود می سنجند!!! و علنا اعلام می کنند نقش بانکها را هم در ایجاد تورم بررسی و اعلام کنند).

نماینده محترمه و شریفه شهرستان سراب اقتصاد کلان یک رکن دیگر هم دارد و آن بورس سهام است. بازدهی بورس اوراق بهادار ایران در هشت ماهه اخیر از صد در صد گذشت و انتظار می رود تا آخر سال به 150 در صد برسد(یعنی سود متوسط 150 در صدی سرمایه) سهم همشهریان ما از این بازار سرمایه چقدر است؟؟؟

در عصری که تجارت الکترونیکی جهان را متحول ساخته است چرا کارگزاران بورس در شهرستانها حضور ندارند ؟؟؟

 هادی : بابا این همه بانک تو این کشور وجود داره که راحتر و با کلاس ترم خدمات میده مثل بانک های پارسیان- پاسارگاد-اقتصادنوین- دی و... . خوب پای این بانکهارو در این شهر باز کنید. حالا که بانک تجارت رفت.
رامین : سلام بیشتر نقدینگی کشور حاصل از خلق پولی ست که بانک ها با رشد قارچ گونه خود ایجاد می کنند. بحث مسکن مهر و ... دربرابر اقدامات بانک ها در افزایش نقدینگی ذره ای در برابر دریاست. هرچند نقدینگی مسکن مهر صرف تولید و اشتغال می شود اما نقدینگی بانک ها صرف چی؟ دوستان بهتر است از آرشیو برنامه ثریا قسمت مربوط به بانک ها ببینند تا متوجه شوند که چه بلایی سر کشور دارند می آورند.
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :