۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۹ فروردين  - 2015 4 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 877 کد مطلب: 1602  

اسید پاشی اصفهان و نظر نماینده و امام جمعه سراب

آدینه و فارس
مهناز بهمنی و حجت الاسلام اکرمی در مصاحبه های جداگانه نسبت به حادثه شنیع اسید پاشی در اصفهان واکنش نشان دادند
۱۳۹۳ چهارشنبه ۷ آبان ساعت 10:17سراب فردا:حجت الاسلام والمسلمین علی اكبر اکرمی  به حوادث اسیدپاشی در اصفهان  اشاره کرده و گفت: ما هم به نوبه خود این عمل ننگین را به شدت محکوم می کنیم.وی ادامه داد: از مسوولین امنیتی و قضایی خواستاریم تا با عاملان این عمل وحشیانه را به اشد مجازات برسانند.وی نسبت دادن این عمل وحشیانه و ضد انسانی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را عمل دشمنان نظام و کاری نامبارک خواند.اکرمی به تقارن هفته امر به معروف و نهی از منکر با هفته اول محرم اشاره نموده و بیان کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از سنت های پیامبر اکرم و ائمه معصومین می باشد و دامن زدن نسبت این دو عمل با یکدیگر توسط سایت های داخلی یک شیطنت رسانه ای خواهد بود.
بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه اسیدپاشی اخیر زنان در اصفهان اظهار داشت: انتظار همگان است که به حادثه اسیدپاشی اخیر زنان در اصفهان بیشتر از گذشته پرداخت شود، چرا که در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که زنان، در آن از امنیت برخوردار نباشند.

وی با بیان اینکه زنان و مردان در ایران از حقوق برابر برخوردارند، افزود: همواره در همه جا دم از برابری حقوق میان زنان و مردان می‌زنیم و جا دارد که در کشور جمهوری اسلامی ایران بیشتر از کشورهای دیگر به مقام و جاه و منزلت زن بیشتر ارزشگذاری شود.

عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس ضمن محکومیت شدید حادثه اسیدپاشی در اصفهان تصریح کرد: این عمل شنیعی که علناً در شهر اصفهان اتفاق افتاد را به شدت محکوم می‌کنیم و از قوای سه‌‌گانه درخواست داریم که در اسرع وقت رسیدگی به این موضوع را جزو اولویت کار خود قرار دهند و عوامل آن را شناسایی کند.

وی ادامه داد: شناسایی این افراد مشخص می‌کند که چه کسانی هستند که می‌خواهند امنیت زنان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال ببرند.

بهمنی با بیان اینکه عوامل حادثه اسیدپاشی در اصفهان باید در ملأ عام به اشد مجازات برسند، اضافه کرد: یقینا معتقدیم که بیگانگان به دلیل اینکه بخواهند چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی را خدشه‌دار کنند، در این مسئله دست داشته‌اند و به آن دامن می‌زنند.

نماینده سراب در پایان یادآور شد: از تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذیربط از جمله وزارت کشور، اطلاعات و دادگستری که در رأس رسیدگی به این حادثه قرار دارند، رسیدگی به این موضوع را خواستاریم

--------------------------------------------------------------------------------------------------

نظر یک کارشناس عمل اسیدپاشی غیر انسانی و خلاف موازین اسلامی است عمل غیرانسانی اسیدپاشی در شهر اصفهان موجب ترس وناامنی در بین شهروندان این شهر شده و باعث نگرانی دیگر شهروندان در کشور شده است. هرکس در هرنقطه ای از کشور اقدام به اسیدپاشی کند و باعث خوف و ناامنی شود به استناد ماده 286 قانون مجازات اسلامی، افساد فی الارض محسوب شده و مجرم به اعدام محکوم می شود. طبق ماده 386 قانون مجازات اسلامی اگر کسی عمدا موجب از بین رفتن عضوی از اعضای بدن شخص دیگر شود،با درخواست مجنی علیه ،مجرم به قصاص عضو محکوم خواهد شد. همچنین به استناد ماده 290 قانون مجازات اسلامی ،اگر کسی بر روی شخص دیگر اسید بپاشد و موجب کشته شدن وی گردد بادرخواست اولیاء دم فرد کشته شده مجرم به قصاص نفس محکوم و اعدام می شود. براساس ماده 388 فانون مجازات اسلامی زن و مرد مسلمان، در قصاص عضو برابرند و مرد به سبب آسیبی که به زن وارد می‌کند، به قصاص محکوم می‌شود، اما اگر دیه جنایت وارد بر زن، مساوی یا بیش از ثلث دیه کامل باشد، قصاص پس از پرداخت نصف دیه عضو مورد قصاص، به مرد، اجرا می‌شود. حکم مذکور درصورتی که مجنیٌ ‌علیه زن غیرمسلمان و مرتکب مرد غیرمسلمان باشد نیز جاری است. اما اگر مجنیٌ ‌علیه، زن مسلمان و مرتکب، مرد غیرمسلمان باشد، مرتکب بدون پرداخت نصف دیه، قصاص می‌شود. جواد پیرانی کارشناس ارشد مبانی فقه و حقوق اسلامی


بهلول : متاسفانه چندین ماهاز این عمل زشت ناپسند گذشته با این همه نیروی اطلاعات نیروی انتظامی هیات ویزه دولت هیت ویزه قئه قضاییه نخبگان اگاهی هنوز عاملین دستگیر نشده اند جای سوال دارد ریگی را در اسمان می گیریم چند جوان اسید پاش را نمی توانیم شناسایی کنیم ا
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :