۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ ارديبهشت  - 2015 5 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 146 کد مطلب: 1817  

پهپاد پیشرفته خارجی شبیه سازی شد اما کیفیت خودروهای داخلی ارتقاء نیافت

تا زمانیکه خودروسازی در کشور انحصاری باشد خودروسازان خود را یکه‌تاز میدان می‌دانند که نتیجه این موضوع عدم پیشرفت مطلوب در این صنعت بوده این موضوع در حالی است که در حدود یکسال، پهپاد پیشرفته خارجی را شبیه سازی کردیم.
۱۳۹۴ يکشنبه ۹ فروردين ساعت 11:38

پهپاد پیشرفته خارجی شبیه سازی شد اما کیفیت خودروهای داخلی ارتقاء نیافت

سرویس: اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است:تا زمانیکه خودروسازی در کشور انحصاری باشد خودروسازان خود را یکه‌تاز میدان می‌دانند که نتیجه این موضوع عدم پیشرفت مطلوب در این صنعت بوده این موضوع در حالی است که در حدود یکسال، پهپاد پیشرفته خارجی را شبیه سازی کردیم.

خبرگزاریخانه ملت-علی اصغر نظامپور؛ محمد باقری بناب متولد 18 مرداد سال 1350 در شهر نجف اشرف است وی در حالحاضر نماینده مردم شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی در مجلس شورایاسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس است. در اواخر اسفند سال 93 در دفتر کارشدر مجلس شورای اسلامی حاضر شدیم و درباره موضوعات مختلف با او گفتگوییانجام دادیم.

سابقهمبارزات سیاسی  خانواده باقری بناب به سال 42 برمی‌گردد

محمدباقری بناب که متولد کشور عراق و از نمایندگان روحانی در مجلس است، در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شرایط زندگی و برخی از اتفاقاتیکه برای خود و خانواده اش در زمان زندگی در عراق پیش آمده گفت: در یک خانواده کاملا مذهبی متولدشدم. سابقه مبارزات سیاسی خانواده ما به سال 42 برمی‌گردد، بعد از به قدرترسیدن صدام در عراق،  او ایرانی‌ها را از این کشور اخراج کرد این موضوعباعث بازگشت ما به ایران شد. بعد از بازگشت در شهرستان بناب کهاصالتا اهل آن جا هستیم ساکن شدیم.

ویدر این خصوص ادامه داد: پدرمدر همان سال‌های بازگشت به بناب شروع به ساخت مسجد و انجام کارهای عام المنفعهکرد. در سال 57 پدرم به عنوان یک روحانی مبارز در منطقه مشهور بود. بعد از انقلابپدرم به عنوان حاکم شرع منطقه منصوب و سرپرستی کمیته‌های انقلابی را نیز بهعهده گرفت، با وجود سن کم در کنار پدرم حضور داشتم، در سال 60 ساخت اولینمصلای کشور در بناب شروع شد.

هنوزبا معلم کلاس اول ابتدایی خود ملاقات می کنم

باقریبناب درباره دوران تحصیل خود در مدرسه گفت: دوران ابتدایی خود را در مدرسه فرخیگذراندم هنوز برخی اوقات با معلم کلاس اول ابتدایی دیدار دارم البته باید پذیرفتدر آن زمان به دلیل اولویت دفاع مقدس به موضوع کیفیت بالای تحصیلی توجه نمی‌شد ودانش آموزان بیشتر باید همت داشته باشند.

محرومیتاز حضور در جبهه به دلیل سن کم/همراه با پدرم به جبهه های جنوب رفتیم

باقریبناب درباره حضور در جبهه ها گفت: در حدود سال 63 برای حضور در جبهه به تبریزرفتم اما به دلیل سن کم مرا برگرداندند اما پدرم در سال 65 به جبهه رفتند و به منپیشنهاد دادند که همراه او بروم، در عملیات کربلای 4 به جبهه‌های جنوب رفتم و درتیپ ذوالفقار حضور داشتم و در عملیات کربلای 5 بودم. همزمان با تحصیل در حوزهدیپلم را در رشته علوم انسانی اخذ کردم.

سعادتحضور در کلاس های آیت الله بهجت را دارم

ویدرباره دوران تحصیلش در حوزه علمیه گفت: در حدود سال 70 وارد حوزه علمیه بناب شدم، بعداز اتمام پایه 6 حوزه برای ادامه تحصیل به قم مشرف شدم و همزمان با آن در موسسهامام خمینی آیت ا... مصباح، مدرک کارشناسی علوم سیاسی را خواندم و تا سال 79 درسمادامه داشت البته در حوزه علمیه در کلاس های درس آیت ا... بهجت آیت ا...سبحانی‌نیا و آیت ا... تبریزی حضور یافتم. در سال 82 به بناب بازگشتم و با پایه 10درسم را در حوزه به اتمام رساندم. از سال 80 به بعد در کارهای عمرانی حوزهعلمیه بناب نیز فعالیت  داشتم.

باقریبناب  افزود: درزمانی که در حوزه علمیه بناب بودم احساس کردم مردم مشکلاتی دارند که می‌توانم درجهت رفع آن تلاش کنم. این موضوع باعث شد که سه ماه قبل از انتخابات مجلس نهم تصمیمگرفتم در انتخابات شرکت کنم. به نظر من خواست خدا بود که نماینده مجلس شدم.

ایننماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: از اینکه نماینده مجلس شدم پشیمان نیستم. چون محلیبرای خدمتگذاری است اما باید تجدیدنظرهایی برای انجام وظیفه نمایندگان صورت گیردتا وظایف قانون گذاری و نظارتی نمایندگان شفاف شود. اگر شوراهای شهر قوی شوند مامی‌توانیم انرژی خود را برای قانون گذاری مطلوب تر صرف کنیم.

باقریبناب درباره تقسیم بندی های سیاسی و گرایش خود به این جریان ها گفت؟

ماپیرو رهبر معظم انقلاب هستیم بنابراین اصولگرای اصلاح طلب هستیم و همیشهگرایش به حق دارم.

ویدرباره احساسات جوانان کشور گفت: باید احساسات جوانان همیشه درک شود خانواده ما بهصورتی رفتار کرده که هیچ کس نمی‌تواند بگوید به جریان خاصی نسبت دارم بنابراینتکرار می‌کنم اصول گرای اصلاح طلب هستم. و هر کجا تندروی باشد تذکر می‌دهم.

3خواهر و 3 برادر دارم که دو تا از آن‌ها طلبه هستند. خاندان بنابی از اول انقلابپیرو امام خمینی و بعد هم پیرو مقام معظم رهبری بوده اند، و نکته این استاختلاف سیاسی در خاندان ما نزدیک به صفر است که مدیریت مطلوب خانواده در این زمینهموثر بوده است.

باقریبناب درباره شیرین ترین خاطرات زندگی خود گفت؟

حضوردر جبهه‌ها باعث رقم زدن شدن بهترین خاطرات ما شد و صفا و صمیمیت آن زمان بسیارخوب بود. 9 ماه در جبهه ‌ها بودم.

خانوادهما 40 روحانی دارد

ویدرباره زندگی خانوادگی خود و ازدواج  خود گفت: سال 73 کاملا سنتی ازدواجکردم، 14 سکه مهریه همسرم بود و هیچ گونه تشریفاتی در مراسم ما نبود. پدرخانمم یک روحانی سید بزرگوار است ، ما بعد از عروسی به مشهد مشرف شدیم و در هیچکدام از عروسی‌های ما ساز وجود نداشته است البته به موسیقی سنتی گوش داده‌ام. 4فرزند دارم دو تا پسر و دو تا دختر و یک داماد طلبه دارم. در خانواده‌ام حدود 40روحانی وجود دارد.

باقریبناب در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره شرایط کار و وظایف نمایندگاندر مجلس چیست؟ گفت:

دراین زمینه می خواهم نطق کنم و حرف‌هایم را در آنجا بزنم ما باید خودمان را نقدکنیم،‌توصیه‌ام این است که مجلس کارهای زیر ساختی‌تر انجام بدهند.

وی دربارهکار با دولت های احمدی نژاد و روحانی گفت: تلاش دولت یازدهم این بوده که عملکردکارشناسی داشته باشد البته برخی خواسته‌اند مشکلاتی برای آن ایجاد کنند، البتهگاهی هماهنگی لازم بین کارشناسان دولت وجود ندارد که باید این موضوع رفع شود.

احمدینژاد با آرامشش تنش آفرین بود

باقریبناب در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه عملکرد دولت نهم چگونه بود؟ گفت: دولت نهم خیلی مشکل داشت. بدترین خاطره منمربوط به یکشنبه سیاه و اتفاقات آن روز است. آقای احمدی نژاد عملکرد تنش زایی داشتکلا شخصیت او در داخل و خارج به دنبال تنش زایی بوده حتی به آرامش خود تنش آفریناست، در آن روز نیز باعث شد بدترین خاطره زندگی‌ام من با آن اتفاقات رقم بخورد.

باقریبناب درباره عملکرد اصلاح طلبان افزود: افراطیون اصلاح طلب عملکرد درستی نداشته اند بنابراینافراطی‌گری ریشه بسیاری از مشکلات است.

ویدر پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه به نظر شما اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل بهنظر شما چه کسانی هستند؟ گفت:پزشکیان و نوبخت اصلاح طلب معتدل هستند و دکترعلی لاریجانی یک اصولگرای معتدلواقعی است. اگر می‌خواهیم کشور پیشرفت کند باید از افکار افرادی مانند دکتر لاریجانیبیشتر استفاده کرد. افکار آقای روحانی به علی لاریجانی نزدیک است.

باقریبناب درباره سیاست مداران محبوب کشور گفت:

کسانیکه صداقت داشته باشند و برای مردم کار کنند محبوب می شوند، البته مهم این است نیتخدایی باشد. به طور مثال امام خمینی و رهبر معظم انقلاب در دل مردم جای دارند وبرای همه الگو هستند.

وی دربارهترکیب مجلس آینده افزود: درمجلس آینده معتدلان هر جریان می‌توانند بیایند مردم از افراط و تفریط خسته شده‌اند،البته شورای نگهبان باید تندروی‌های هر دو طرف را به خاطر مصالح نظام کنار بگذارد.اگر مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد، موفقیت برای دولت حاصل شده و در ترکیب مجلسآینده تاثیرگذار است.

تازمانیکه خودروسازی در کشور انحصاری باشد خودروسازان یکه‌تاز میدان هستند

باقریبناب در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا حل مسائل اقتصادی کشور سخت شدهبه طور مثال با وجود کیفیت پایین خودرو ها همچنان قیمت آن گران است؟

تازمانیکه خودروسازی در کشور انحصاری است خودروسازان خود را یکه‌تاز میدان می‌دانندشما توجه کنید در حدود یکسال پهپاد پیشرفته خارجی را شبیه سازی کردیم اما درزمینه ساخت خودرو با کیفیت مشکل وجود دارد. باید دولت از حمایت خودروسازان دستبردارد به طور مثال تعرفه‌ها در واردات خودروهای خارجی کار رقابت را در اینزمینه دشوار کرده است. باید خصوصی سازی واقعی در صنعت خودرو اتفاق بیفتد.

عید94 در کربلا هستم

باقریبناب درباره  موضوع کاهش تورم گفت: بسیاری از مردم انتظار دارند با کاهش تورمکالاها ارزانتر شود این در حالی است که کاهش نرخ تورم یعنی بصورت میانگینکالاها نسبت به گذشته کمتر گران می شوند البته در برخی کالاها نیز نرخ کاهش تورم،بیشتر محسوس بوده است، باید یک نسخه‌ای پیدا شود تا همزمان با مهارم تورم ازرکود نیز خارج شد.

نمایندهمردم بناب در مجلس شورای اسلامی درباره مسافرت و تعطیلات عید نوروز گفت: در ایام عید به کربلای معلی مشرف می شوم./

پایانپیام

 نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :