۱۳۹۲ پنج شنبه ۸ اسفند  - 2014 2 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 2360 کد مطلب: 196  

صریح و صمیمی با امام جمعه سراب

حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی سراب فردا به سئوالات مخاطبان پاسخ داد.
۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۹ مهر ساعت 15:10
"3"نویسنده: علی
شنبه 8 مهر1391 ساعت: 18:54
آقای اکرمی قضیه برگرداندن زمین وقفی برای مدرسه حوزه علیمه توسط حاج خیرالله نورانی چیست ؟

امام جمعه سراب:وقف زمین برای ساخت و احداث حوزه علمیه از طرف وی صورت گرفت ولی به خاطر بعضی مسائلی که از جمله نارضایتی فرزندان و بروز مسائل حاشیه ای دیگر از وقف منصرف شده و درخواست عودت زمین مورد نظر را نمود که در نهایت نظر وی در انصراف از وقف تامین شد، هرگونه حرف ها و مطالب غیر از این دروغ و کذب بوده و فردای قیامت همه باید درمحضر الهی پاسخگوی سخنان خود باشیم.در این مورد می توانید از دفترخانه مرادی و حج الاسلام  اختیاری،بختیاری و حاج یدالله زمانی و مهندس زمانخانی پرس و جو کنید


نویسنده: همشهری
شنبه 8 مهر1391 ساعت: 23:23
با سلام خدمت امام جمعه محترم 
لطفا شما به تذکرات لازم را به راهنمایی و رانندگی بدهید که مدام مردم را به نظام بد بین می کنند نمونه اش که با نهایت بی ادبی با بلندگوی ماشینشان به دیگران تذکر می دهند همچنین خودشان قانون را رعایت نمی کنند مثلا طبق قانونی که در سایت خود راهنمایی کشور هست موتور سیکلت حد اکثر به مدت یک هفته باید توقیف شود ولی وقتی به این ها مراجعه می کنیم می گویند موتور باید سه ماه در پارکینگ بماند و دیگر با هزینه پارکینگ و جریمه موتور اصلا نمی صرفد که فرد به دنبال موتور سیکلت خود برود و مورد دیگر نیز ماموران هنگام نوشتن جریمه و توقیف خودرو و موتور سیکلت نهایت بی ادبی را با شهروندان دارند و 197 هم به تخلف اینها رسیدگی نمی کند
 
امام جمعه سراب: بنده در این رابطه چندین بار در مورد عملکرد راهنمایی و رانندگی به مسئولان امر مطالبی را یاداورشدم و انتقادات اهالی را به انها اعلام کرده ام انتظار داریم تا با رعایت کرامت انسانی و احترام به حقوق شهروندی شاهد برخی رفتارهای منفی نباشیم البته نظر خود را نیز که برگرفته از نظرات مردم بوده به اطلاع مسئولین حفاظت نیروی انتظامی رسانده ام ومنتظر اقدام انها هستم.و در صورت لزوم در این مورد صریح با مردم صحبت خواهم کرد
نویسنده: محتاج
یکشنبه 9 مهر1391 ساعت: 10:17
با سلام اقای اکرامی شما پیگیر این قضیه باشید برای وام بانکهای سراب ضامن کارمند میخوان و مسئولین هم در اداره برگه برا ضمانت نمیدن به خدا اگه نیاز نبود منت اینارو هیچکس نمیکشید اسم این وام دادن نشد یدفع بگن بانکها فاقد وام در این صورت به خدا همه به ربا روی اوردند حتی شخص من.رسیدگی کنید
امام جمعه سراب:در مورد اصل وام و ضامن پیگیری مضاعف خواهم کرد، در ضمن این وضع موجود رضایت بخش نبوده و نیز عده ای نیز وام ها را گرفته بازپرداخت نمی کنند که این موردهم قابل قبول نیستباید راهکاری بینابین در این مورد اندیشیده شود که هم مشتریان بانک ها راضی شوند و هم منابع بانک ها که متعلق به همه مردم است اتلاف نشود.
 

نویسنده: مسعود
یکشنبه 9 مهر1391 ساعت: 16:7
امام جمعه محترم در صدد خرید زمینهای با کاربری غیر مسکونی به قیمت بسیار پائین و تغییر کاربری به مسکونی در کمیسیون ماده پنج و فروش آن به قیمت گزاف ! و استفاده از سود حاصله برای ساخت مصلی است !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ این در حالی است که از چندین سال قبل قطعه زمین خریداری شده توسط تعاونی مسکن فرهنگیان که حتی در استعلام اولیه از شهرداری سراب ، کاربری مسکونی اعلام شده بود و بعدها در تفصیلی شهر ! کاربری آن تغییر یافته و عملا" امکان تفکیک و واگذاری به قشر زحمتکش فرهنگیان نیست !؟ از فرماندار فرهنگی شهرستان سراب تقاضای رسیدگی و پاسخ داریم . از سراب فردای عزیز خواهشمندم فیلتر نفرمایند چرا که آقای اکرمی در خطبه های نماز جمعه ، خرید زمین غیر مسکونی و تبدیل و فروش آنرا رسما" از مسئولین ذیربط شهرستان سراب درخواست فرمودند .
 
امام جمعه سراب: در مورد تغییر کاربری به نفع عموم مردم و مصلا هنوز اقدامی صورت نگرفته و بنا هم نیست کار خلاف قانون صورت گیرد و کارها بر اساس روال قانونی و شرعی خواهد بودو مطمئنا حقوق شهروندان و شهرداری ضایع نخواهد شد باید منافع عمومی شهر را مد نظر قراردهیم در ضمن بنده حاضرم جهت کمک به فرهنگیان تلاش کنم چراکه خودم هم یک معلم هستم.
نویسنده: زهرا
دوشنبه 10 مهر1391 ساعت: 9:2
طرح موضوع بد حجابی دانشجویان به شکلی که در تریبون عمومی مطرح میشود توهین به ما خواهرانی است که زینب گونه تحصیل میکنیم واقعا صحبت از چند درصد خواهران است؟آیا خود آقایان در جلسات خصوصی راهکار داده اند؟ به نظر شما خلاف امر به معروف نیست؟
 
امام جمعه سراب:طرح موضوع حجاب و عفاف توهین به هیچ قشر از جامعه نبوده بلکه بیان یک دغدغه اساسی مطرح در جامعه است.از زنان مکتبی و با حجاب که شمار انها در اکثریت نیز می باشد باید قدردانی و تشکر شود.تذکر حجاب و عفاف عین امربه معروف بوده و خلاف آن نیست.

نویسنده: علی
دوشنبه 10 مهر1391 ساعت: 21:2
سلام آقای اکرمی

اولا چرا در نماز عید فطر سوره های مربوط به نماز را قرائت نکردی ، مگر شما چه کاری به جز حواندن قرآن داری ؟
ثانیا فکر نمی کنید خرید زمین و تغییر کاربری ان یک کاری مثل دور زدن قانون است از شما بعید است!
ثالثا این مصلی که در حال ساخت است اگر قرار است برای هلال احمر انبار باشد یا در روزهای حادثه به کمک شهروندان بیاید از ستاد بحران هم پول بگیریید.
رابعا با این هزینه ای که برای ساحت مصلی می کنید خودتان را به آقای قرائتی نشان بدهید جتما در مورد این چنین مصلایی نظر دارند.
 
امام جمعه سراب:در مورد عدم قرائت سوره های مربوط به عید فطر و نیز آیه جمعه در نمازجمعه باید اذعان کنم که ای کاش فرصت و مجالی برای این موارد داشتیمدر ضمن رعایت حال نمازگران نیز لازم و ضروری است.برخی از انها بیمار یا مسن بوده و اگر مراسم طولانی شود اذیت می ببینند در پاسخ سئوال بعدی باید یاداورشوم که وظیفه امام جمعه فقط اقامه نماز نبوده و وظایف سنگین و خطیری دارد  در مورد تغییر کاربری قبلا توضیح دادم چشم خودمان را به اقای قرائتی نشان می دهیم. 

نویسنده: شاعر
سه شنبه 11 مهر1391 ساعت: 8:4
هفتاد میلیون تومان از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت مصلی کمک گرفته اید در حالی که اداره ارشاد بدلیل نبود اعتبار ! کار مرمت سالن مجتمع فرهنگی داخل پارک شهید بهشتی را مدتهاست تمام نکرده است ؟

امام جمعه سراب: این بودجه از ردیف اعتبارات ملی و کشوری بوده و ربطی به بودجه مجتمع مورد سئوال ندارد اگر این بودجه جذب نمی شد صرف سایر شهرها می گردید.


نویسنده: سرابی
سه شنبه 11 مهر1391 ساعت: 9:20
حاج آقا اکرامی سلام علیکم
چرا تلاشی برای انتشار یک هفته نامه یا یک نشریه خوب و وزین انجام نمی دهید
نشریه های قبلی که به همه چیز فکر می کردند بجز دغدغه مردم سراب سراب پتانسیل خوبی دارد

امام جمعه سراب: دوبار در این مورد با اصحاب قلم و رسانه جلسه ای داشتیم منتهی اخذ مجوز پروسه طولانی دارد که در این مورد گام هایی برداشته شده است.
یکشنبه 9 مهر1391 ساعت: 1:25 توسط:محمدرضا
سلام خدمت مدیریت سایت و آقای اکرمی.
لطفن سوال بنده رو هم از حاج آقا بپرسید.
متشکرم.
سوال من از حاج آقا اکرمی این هستش که نظرشان در مورد آقای نصیرپور چیست؟ آیا هنوز ارتباطی با همدیگر دارند؟

امام جمعه سراب: بنده با همه اقشار مردم و مسئولان سراب ارتباط عمومی داشته و با هیچ کس بده و بستان ندارم در چارچوب اخلاق اسلامی و قانون با همه ارتباط داریم و استثنایی نیست.


دوشنبه 10 مهر1391 ساعت: 21:30 توسط:كارمند

پیشنهاد من این است كه امام جمعه سراب در مجالس رسمی حرمت میزبان و حرمت خود را نگه دارند. بعضا رفتارهای كودكانه از ایشان باعث رنجش میزبانان و جایگاه امامت جمعه می شود. اخیرا یكی از مجرمان به دفتر امام جمعه مراجعه كرده بود و ایشان هم بدون اطلاع از جرم نامبرده وعده دفاع از او را داده بود كه بقیه ماجرا نیاز به توضیح ندارد. تصور كنید رئیس اداره در این مورد چه كار باید می كرد كه هم جایگاه امام جمعه حفظ شود و هم مجرم مورد نظر سو استفاده نكند.پیشنهاد من این است كه امام جمعه محترم پس از هماهنگی با ارگان یا اداره مربوطه در مورد مسائل اظهار نظر نمایند.

امام جمعه سراب:دفاع از مجرم در شان و کارما نیست و این مسئله را تکذیب می کنم جایگاه روحانیت و امامت جمعه با این نوع بی قانونی ها سنخیتی ندارد.

               _FfRpc.jpg
نویسنده: فاطمه
شنبه 8 مهر1391 ساعت: 9:36
اقای اکرمی علت اینکه اینقدر به حجاب خانم ها می پردازید چیست مگر منکر فقط حجاب است تهمت و عیان کردن عیوب دیگران و دروغ چی؟

  امام جمعه سراب:حجاب از واجبات دینی و به عنوان فریضه ای واجب محسوب می شود حساسیت به حجاب از انجایی روشن تر می شود که هجمه شدید دشمنان در طول تاریخ همواره این فریضه را نشانه رفته و بالاترین حجم تبلیغاتی دشمنان برای از بین بردن و کمرنگ کردن حجاب و عفاف در جامعه بوده و هست بنابراین باید در مقابل این همه تهاجم از سوی جبهه شیاطین و دشمنان با برنامه ریزی مناسب در برابر انها ایستاد بنابراین حساسیت بخشیدن به موضوع حجاب و عفاف در جامعه ضروری است.اگر خدای ناکرده دشمنان بتوانند موفق به ایجاد بی عفتی و بی حجابی در کشور مسلمان شوند در ان روز فاتحه همه چیز را باید خواند. پیامبر و امامان ما در کلام و سخنان خود همواره بر رعایت حجاب و عفاف تاکید داشته اند.اگر نیم نگاهی به وصایای شهدا داشته باشیم متوجه می شویم که پیام انها نیز حفظ حجاب و عفاف و ارزش های الهی رایج در جامعه می باشد.


نویسنده: کارمند
شنبه 8 مهر1391 ساعت: 7:52
باسلام وعرض ادب:
بنده کارمنددولت هستم وماهانه 800هزارتومان حقوق دریافت میکنم که ازاین مبلغ 320هزارتومان بابت اقساط بانکی پرداخت میکنم.شمابفرماییدبنده با480هزارتومانی که برایم باقی میماندچطوریک خانواده 4نفره رااداره کنم؟
امام جمعه سراب: هیچ کس منکر وجود تورم و گرانی در کشور نیست و حتی دغدغه خاطر مقامات و مسئولان ارشد نظام نیز می باشد اما باید توجه کرد که بخش قابل توجهی از این نابسامانی قیمت ها مربوط به توطئه های مختلف دشمنان و بدخواهان کشور بوده و نیازمند همکاری متقابل دولت و مردم برای مهار سیر صعودی  قیمت هاست .بنده بارها در خطبه های نماز جمعه بر ضرورت نظارت مستمر و کنترل قیمت کالاهای اساسی تاکید کرده ام.خدا را شکر کنید اقلا درامد ۸۰۰هزارتومانی دارید چه بسا کسانی هستند که شرایط سخت تری از شما دارند و چشم به پول یارانه ها و کمک های دیگر دوخته اند.شما هم بهتر است با برنامه ریزی و مدیریت دخل و خرج خود با شرایط فعلی کنار بیاید اخذ تسهیلات و نیز مهارت آموزی از طرف اعضای دیگر خانواده توصیه می شود.

نویسنده: حسن زاده
شنبه 8 مهر1391 ساعت: 16:40
سلام از اینکه امام جمعه سراب کمتر سخنرانی می کنند منظورم مدت زمان کوتاه سخنان وی است قدردانی می کنم لطفا امام جمعه متولی این موضوع باشد که سخنرانان با حرف های تکراری مردم را خسته نکنند فرصت را مغتنم شمرده با مطالعه قبلی در رابطه با موضوع تریبون را بدست گیرند.
 
امام جمعه سراب: سعی می کنم کمتر سخنرانی کنم و هم در سخنرانی های خود با مطالعه و کوتاه سخن بگوییم و به همه واعظان و روحانیان نیز همین موضوع را توصیه کردم بنده در طی ۵سال حضور در امامت جمعه آستاراو همچنین دوره هفت ماهه در سراب یک بار سخنرانی تکراری نداشتم
 
,


مهدی : سلام با توجه به اوضاع کنونی که ضمن تاکید مقام معظم رهبری به تشکیل حلقه های صالحین عدم ایجاد این حلقه ها در سراب را شاهدیم و همه کار ها شده عکس برداری (یک مقوا میزنند به ...
رقیه : باعرض سلام خدمت آقای اکرامی؛لطفاًدرموردمراجعه به مراکز مشاوره هم فرهنگ سازی صورت بگیرد.باتشکراززحمات شما امام جمعه محترم.
دانشجو : سلام لطفا این لینک سراب فردا را به اقای اکرمی عزیز نیز برسانید شاید ایشان در معرفی نخبگان شهر یک کاری بکنند دیگران مسئولان ظاهرا یا نمی دانند یا در خواب هستند... http://sarabfarda.ir/Pages/News-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C_%DB%8C%DA%A9%DB%8C_%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1_%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86_%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%87%D8%B1_%D8%AD%D8%A8%DB%8C%D8%A8_%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87_-280.aspx
ali : باسلام خدمت حضرتعالی با تلاش دلسوزان مردم وجنابعالی مسئله سونوکرافی شهر سراب حل شده ولی با گسیل بی رویه پزشکان سونوگرافی بیم ان میرود ثبات شغلی انها متزلزل شود وباز شهر دچار مشکل قبلی گردد طوری که شنیده میشود یکی از پزشکان سونوگرافی سراب را ترک کرده خواهشمندیم به مسئولین گوشزد فرمائید بیش از این باعث بی ثباتی شغلی آنها نشوند
شهروندسرابي : شهرداري سراب درست دراغازمسافرتهاي نوروزي دست به مرمت سويس نچندان بهداشتي پارك شهيدبهشتي زدومسافرين عبوري واستفاده كنندگان ازاين پارك رابامشكل مواجه نمود.واقعا"به ذهن شهردارومديران ان خطورنميكندكه هركاري بايددرزمان مناسب ان انجام شود،امام جمعه محترم بعنوان زبان سخنگوي مردم بايدازاين اهمال وكوتاهيهاي شهرداري كه جلوه واوازه سراب رادراذهان مسافرين خدشه دارميكنند مطالبات بحق اهالي راداشته باشند. متشكرميشم اگرپاسخ بدهيد
رشید زارعی کرده مهینی : بسمه تعالی درهر جامعه ای نشاط نباشد در آن جامعه نباید انتظار پیشرفت وتوسعه داشته باشیم درجامعه های بی نشاط درگیری ها زیاد است گذشت بسیار کم است ودرنهایت افکار متمرکز نیست و افکار مردم چنین جامعه ای پراکنده و درگیر است افکار برای سازندگی و توسعه فرهنگ جامعه تلاش نمی کند بلکه افکار جهت تنیدن دام برعلیه هم و یا جهت رهایی از دامهای تنیده شده است.آیا درچنین جامعه ای می توان انتظار پیشرفت و توسعه داشت؟ آیا در چنین جامعه ای می توان انتظار خلاقیت ؛ اختراع ؛ ودرنهایت خدمت به هم را داشت؟ بهرحال بنظرم درد امروز جامعة ما بالخص منطقة سراب عدم نشاط وشادی درجامعه است. جامعه ی تهی از نشاط یعنی جامعه ی از هم گسیخته ؛جامعه ی بی روح ؛ جامعة امراض چه از نظر روحی چه از نظر جسمی؛ یعنی جامعه ای با درمانگاههای پر و با هزینه ی درمان بیشتر و جامعه ای پر از متهم های به انتظار نشسته درسالن های دادگاهها . یا جامعه ای پر از زندانی هایی برای اتهام های بسیار پیش پا افتاده که اگرکمی حوصله داشتند و با نشاط بودند می توانستند خشم خود را مدیریت کنند. سوال این است چگونه می شود در جامعه نشاط ایجاد کرد؟ ومسئولیت ایجاد نشاط در جامعه به عهده ی کیست؟ آیا به این باور رسیده اید که در جامعه ی ما نشاط نیست؟ و قبول دارید تمام مشکلاتی که امروزه گریبان مارا گرفته است از نبود نشاط در جامعه است.! درسازمانهای جامعه ی ما نیز نشاط وجود ندارد و کارمندان سازمانها با ارباب رجوع به درستی رابطه برقرارنمی کنند هم کارمند ناراحت است وهم ارباب رجوع از نحوه ی برخورد ورابطه ی کارمندان سازمانها رضایت ندارند.! همه ی این موارد بدلیل عدم نشاط سازمانی و نشاط در جامعه است. لذا برای ایجاد نشاط در جامعه و سازمانها چه باید کرد؟ تا ریشه ی همه ی این مشکلات خشکانده شود؟ درمنطقه ی سراب امکانات تفریحی وگردشگری وجود ندارد و مردم این منطقه برای اینکه از حداقل امکانات تفریحی برخوردار باشند مجبورند به شهرهای هم جوار همچون تبریز واردبیل ویا آستارا و.... با تحمل هزینه های بیشتر مراجعه کنند. فضای سبز بزرگ با امکانات وشهر بازی مناسب دراین شهر وجود ندارد. سازمانهایی که مسئول ایجاد امکانات لازم برای حداقل تفریح مردم منطقه هستند باید دست به کار شوند وبرای ایجاد این امکانات درحاشیه های شهر: مثال در اطراف سد تاجیار یا اطراف آبشار و تپه ی تاریخی روستای کرده مهین؛ یا ایجاد تلکابین در دربند سراب و.... بهر
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :