۱۳۹۳ سه شنبه ۳۱ تير  - 2014 7 Wednesday
جمعیت توسعه و منابع/گفتگو با یک استاد جمعیت شناسی جمعیت توسعه و منابع/گفتگو با یک استاد جمعیت شناسی
سراب – خبرگزاری مهر: استاد جمعیت شناسی دانشگاه علوم پزشکی تب...
فناوری‌های نوین ارتباطات شمشیر دو لبه در عرصه فرهنگ است فناوری‌های نوین ارتباطات شمشیر دو لبه در عرصه فرهنگ است
استاد و دبیر فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز استفاده نامناسب از...
دو مرگ با واکنش های مختلف/یکی جهان را تکان داد و دیگری خاطرات جنایت ها را زنده کرد دو مرگ با واکنش های مختلف/یکی جهان را تکان داد و دیگری خاطرات جنایت ها را زنده کرد
آریل شارون بعد از 8سال زندگی نباتی در کام مرگ افتاد و چندماه...
سراب اولین شهری بود که به تصرف دموکرات در امد/دموکرات ها از مردم شکست خوردند سراب اولین شهری بود که به تصرف دموکرات در امد/دموکرات ها از مردم شکست خوردند
دموکرات ها هرفردی را که دلشان می خواست با اندک بهانه ای می گ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 3359 کد مطلب: 322  

چند شنیده از شهرستان شدن مهربان

۱۳۹۱ يکشنبه ۳ دي ساعت 15:08
سراب فردا سرویس ذره بین:همانگونه که مسعود سعادتی درجمع نمازگزاران شهر سراب گفت ارتقای مهربان به شهرستان در کنار ارتقای ترکمانچای میانه و هوراند اهر جمع بندی و به وزارت کشور ارسال شده است روند کار انگونه است که تبدیل و ایجاد شهرستان جدید و بخش باید به تصویب هیئت دولت برسد که معمولا مصوبات وزارت کشور در این موارد به تصویب نیز می رسد.

اما انگونه که از محتوای سخنان فرماندار و نیز شنیده های دیگر از منابع مطلع استنباط می شود این است که استانداری اذربایجان شرقی شهرستان مهربان را با محدوده فعلی و بدون شهر دوزدوزان پیشنهاد کرده و انگونه که فرماندار صریحا اشاره کرد به احتمال بسیار روستاهای رزگاه و دچان نیز به عنوان معادن نفلین به بخش مرکزی سراب بازخواهند گشت.

اما برخی این سئوال را مطرح می کنند که مگر می شود دوزدوزان در وسط شهرستان جدید بماند و شربیان به شهرستان جدید ملحق شود برای این پرسش دو جواب می توان داشت یکی اینکه راه روستنایی شربیان به روستای خاکی الحاق این شهر به مهربان را ممکن ساخته و دیگری مدل عجب شیر که زمانی جز مراغه بود در حالی که بناب را در کنار خود داشت..

همچنین گفته شده که شربیان احتمالا به بخش ارتقا و متعلق به شهرستان جدید خواهد بود

سعادتی تصریح کرده که رضایت ساکنان محدوده جدید و نیز لحاظ شدن منافع کلی شهرستان مادر دو اصل اساسی در شهرستان شدن مهربان خواهند بود.

گفته شده که بخش جدیدی به نام صائین در سراب ایجاد و عملا شهرستان سراب دارای دو بخش مرکزی و صائین خواهد بود هرچند که تقاضای دوزدوزانی ها نیز برای ارتقا به بخشداری تحت نظارت فرمانداری سراب واصل شده و احتمالا بررسی خواهد شد.

از موضع نماینده شهرستان سراب نیز اطلاع دقیقی شنیده نشده اما اعضای شورای شهر سراب بر بازگشت تقسیمات کشوری به سال 68 تاکید دارنددر این سال با الحاق مهربان به سراب دهستان شربیان که در ان موقع دوزدوزان نیز جزیی از ان بود به بخش جدید مهربان الحاق شد.

به هرحال همه این فرضیه ها بر راساس گمانه زنی ها بوده و تصمیم نهایی را وزارت کشور و هیئت وزیران خواهند گرفت.
,


محمودحيدري پور : هرچند كه مادراين مدل تقسيم روستاهاي خاكي ايوق و..راازدست مي دهيم درهرحال جداشدن دوزدوزان ازمهربان بهترين راه هست. سراب براي دوزدوزاني ها هزاربارنزديك تراز مهربان هست .
محمد : با عرض سلام و خسته نباشی به نظر من خیلی خنده دار است که روستا هایی همچون هوراند و مهربان و ترکمنچای شهرستان شوند و بخش های گوگان وخسروشهر و ایلخچی با ان بزرگی بخشش بمانن
نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :