۱۳۹۲ پنج شنبه ۲ آبان  - 2013 10 Thursday
نظر ارشادی آیت الله العظمی ملکوتی به سراب فردا نظر ارشادی آیت الله العظمی ملکوتی به سراب فردا
آیت الله العظمی ملکوتی:با سلام و تحیت و مسالت مزید عزت .
لبنیات سراب و چراهای خاموشی چراغ كارخانه های لبنی لبنیات سراب و چراهای خاموشی چراغ كارخانه های لبنی
فعالان این صنعت در شهرستان باید کمی به خود زحمت دهند تلاششان...
گفتگو با شهردار منتخب سراب گفتگو با شهردار منتخب سراب
مهمترین اولویت کاری ام در شهرسراب تلاش برای جذب سرمایه گذار ...
معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول معرفی یک جوان هنرمند سرابی/حجت مبذول
در ادامه معرفی سرمایه های خلاق و هنری شهرمان با حجت مبذول هن...
 گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید گفتگو با یک متخصص قلب و عروق /فشارخون با چراغ خاموش می آید
دکتر پروانه علی اکبر زاده،متخصص قلب و عروق هم اکنون روزهای پ...
برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی برنامه نود شهری/موضوع خیابان ابترمانده فردوسی شرقی
در حاشیه کلنگ زنی به دو طرح مهم شهرداری ،خیابان ابترمانده فر...
آرشیو خبر آمار بازدید: 761 کد مطلب: 355  

مطلبی دیگر در مورد معتمدین//

وبلاگ بصيرت
ریش سفیدان یک جامعه مزین به خصوصیاتی همچون ،مورد اعتماد مردم بودن ،نفوذ کلام داشتن در جمع کثیر مردم هستند ویا به صفت خصوصیاتی منبعث از عقاید وآداب ورسوم منطقه مورد پذیرش بخش قابل توجهی از جامعه آماری هستند.ودر منازعات واختلاف ها رای این افراد نه به وجه والزام قانونی بلکه به اعتبار جایگاه اجتماعی شان فصل الخطاب قرار می گیرند.
۱۳۹۱ دوشنبه ۱۸ دي ساعت 08:02

مطلبی را می خواندم در سایت "سراب فردا" در بخش حرفهای شما با عنوان" معتمدین چه کسانی هستند؟"خالی از لطف نبود ضمن تصدیق مطلب مذکور با مشاهده چند مورد دیگر از زمان انتشار این موضوع ،که افرادی با عنوان معتمد ویا خانواده معزز شهدا در محافل مختلف حضور می یابند  تذکر دیگری در قالب این مطلب ارائه شود.که لازم است این امر مورد توجه جدی فرماندار محترم،امام جمعه معزز،ونماینده محترم مورد توجه قرار گیرد.

اساساً معتمدان وبه تعبیری دیگر ریش سفیدان یک جامعه مزین به خصوصیاتی همچون ،مورد اعتماد مردم بودن ،نفوذ کلام  داشتن در جمع کثیر مردم  هستند ویا به صفت خصوصیاتی منبعث از عقاید وآداب ورسوم منطقه مورد پذیرش بخش قابل توجهی از جامعه آماری هستند.ودر منازعات واختلاف ها  رای این افراد نه به وجه  والزام قانونی بلکه به اعتبار جایگاه اجتماعی شان فصل الخطاب قرار می گیرند.


این افراد را شاید بتوان دولت وقدرت معنوی در سایه جامعه به شمار آورد.

در یک جامعه توصیه یافته فرهنگی ،اعتقاد مدار،در گزینش این افراد ،صداقت،تقوی،شجاعت ،روحیه ایثار ومسوولیت را مد نظر قرار می دهند ودر جوامع منحط  می تواند یک شخص برخلاف خصوصیات مذکور وبالعکس آنها موجه تلقی ومورد اعتماد مردم قرار گیرد.

لذا زمانی که در جامعه ما مطرح می گردد"دیدار معتمدین سراب با آقای فلان" مبنا بر این قرار می گیرد که:

1- این افراد مورد قبول واعتماد  بخش قابل توجهی از جامعه هستند

2-این افراد دارای نفوذ کلام در بخش قابل توجهی از مردم هستند

این دو خصلت شرط لازم هستند لیکن کافی نیستند و حداقل باید خصوصیات ذیل نیز باشد:

1-تقوی

2-صداقت

3-شجاعت

4-روحیه ایثار

5-مسوولیت پذیری

حال اگر عکس های خبری مربوط به این موضوع را مرور کنیم فارغ از 5 صفت که گزینش آنها بسیار سخت وقابل اظهار نظر نیست و بایستی مردم  تشخیص دهند وبا اجماع نظر به آن می رسند ،چند نفرحاضرین این جلسات واجد دو ویژگی اول هستند؟

به نظر می رسد دغدغه نویسنده مطلب بسیار به جا وصحیح است وبایستی مورد توجه جدی از طرف مدعوین چنین جلساتی قرار گیرد.

راقم دو نفر از پدران بزرگوار شهدا را می شناسم که از برخی جلسات بی اطلاع هستند ،ودر عوض چند نفر جوان ومشاوران .....را می شناسم که در تمام این جلسات با عنوان معتمد حضور دارند.به عنوان مثال در جلسه بازدید نماینده محترم سراب از طرح نفلین می بینیم!چند درصد به عنوان معتمد مطرح هستند؟البته بزرگوارانی حضور دارند.

یکی دیگر از خصوصیات ویژه معتمدین "بصیرت "است چه بسا افرادی مزین به تمام خصوصیات موصوف مورد استفاده افراد مغرض در رسیدن به اهدافشان قرارگیرند،ولذا گر از بصیرت لازم برخوردار نباشند در مسیر اهداف غلط قرار گیرند.به عنوان مثال :

در زمان علی (ع) عده‌ای به بهانه‌ی زیارت خانه‌ی خدا در اطراف و اكناف حكومت اسلامی در مكه تجمع كردند  و همان‌طور كه همیشه شورشیان و فتنه‌گران به سراغ افراد موجه جامعه می‌روند، آنها نیز به سراغ عایشه همسر پیامبر رفتند و وی را به عنوان مركز این شورش قرار دادند.

به عبارتی بایستی معتمدین معزز نیز که خوشبختانه در شهر ما مزین به صفت ،بصیرت هستند در مواقع لازم موضع مقتضی را اتخاذ کنند.

سراب فردا: جالب اینكه یكی از این بزرگواران در جلسه نفلین در معرفی خود عنوان كرد اینجانب فلانی معتمد شهرستان سراب ......علیرضا فدایی فرد اغمیونی : باسلام. متاسفانه در روستای اغمیون مشکل همین است که چنین آدم های به فکر حل مشکلات مردم باشند برای خودشان در ادارات و به سودونفع خودوپایمل کردن حق برادران وخواهران خود نسبت به ارثه پدر می کند وبه چنین آدم ها خیلی متاسف هستم که برای روستا بعنوان معتمد چه خواهدکرد.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :