۱۳۹۱ چهارشنبه ۳۰ اسفند  - 2013 3 Wednesday
تحویل سال را تحویل بگیریم/نوشته مدیر سراب فردا(بازنشر) تحویل سال را تحویل بگیریم/نوشته مدیر سراب فردا(بازنشر)
نظافت و پاکیزگی،صله ارحام،صلح و آشتی و زدودن کینه ها،یاد مرد...
اجیل نخوریم...به قلم سردبیر عصر ایران اجیل نخوریم...به قلم سردبیر عصر ایران
آجیل، نه کسی را سیر می کند و نه کسی از نخوردنش دچار سوءهاضمه...
مصیبتی به نام "منصب داران بی ظرفیت" مصیبتی به نام "منصب داران بی ظرفیت"
کسی که از کاریکاتور خودش وحشت دارد ، بیمناک آن است که نکند ف...
امام جمعه محترم و پاسخ به سه پرسش کاربران سراب فردا امام جمعه محترم و پاسخ به سه پرسش کاربران سراب فردا
با تشکر از روحیه پاسخگری حجت الاسلام اکرمی امام جمعه محترم پ...
گفتگوی اختصاصی سراب فردا با نماینده سراب گفتگوی اختصاصی سراب فردا با نماینده سراب
خانم مهناز بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس به سئوالات سرویس ...
صریح و صمیمی با امام جمعه سراب صریح و صمیمی با امام جمعه سراب
حجت الاسلام اکرمی، امام جمعه محترم سراب در بخش صریح و صمیمی ...
آرشیو خبر آمار بازدید: 73 کد مطلب: 468  

آذربایجان توان آزمایشگاه شدن برای طرح پزشك خانواده را ندارد

فرهنگی تصریح کرده است: پزشک خانواده اگر خوب و درست اجراء شود، دارای آثار مثبت گوناگونی است اما عوارض منفی نیز دارد. سرگردانی بیماران و ایجاد مشکل در فرآیند درمان آنان، در کنار مشکلاتی که برای متخصصان، پزشکان و کادر درمانی به وجود می‌آورد، از جمله این عوارض منفی است. تبریز و آذربایجان آمادگی آزمایشگاه شدن برای طرح‌های این چنینی را ندارد.
۱۳۹۱ شنبه ۱۹ اسفند ساعت 06:18

سراب فردا به نقل از فارس:محمدحسین فرهنگی در نامه‌ای خطاب به سرپرست وزارت بهداشت ‌مخالفت خود را با اجرای آزمایشی طرح پزشک خانواده در این استان اعلام کرد.

در این نامه آمده است: از قرار اطلاع واصله مقرر شده ‌پزشک خانواده در استان آذربایجان شرقی به‌ طور آزمایشی اجرا شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن موافقت با کلیات آن که برابر حکم قانون برنامه پنجم توسعه و با یادآوری این نکته مهم که در تصویب بیمه خدمات درمانی روستایی در ضمن قانون بودجه سال 1384 در کمیسیون تلفیق آن سال، یکی از نقش‌های محوری را داشتم، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح بر پزشک خانواده استوار بود و این سابقه بیانگر موافقت عملی اینجانب با اجرای پزشک خانواده در کشور است.

نماینده مردم تبریز ادامه داده است: اما به طور جد درخواست می‌کنم این اقدام در سطح ملی و به صورت همزمان اجرا شود تا ما نیز نهایت مساعدت و همراهی را داشته باشیم و یا آن را در استان‌های دیگری آزمایش کنید.

فرهنگی تصریح کرده است: پزشک خانواده اگر خوب و درست اجراء شود، دارای آثار مثبت گوناگونی است اما عوارض منفی نیز دارد. سرگردانی بیماران و ایجاد مشکل در فرآیند درمان آنان، در کنار مشکلاتی که برای متخصصان، پزشکان و کادر درمانی به وجود می‌آورد، از جمله این عوارض منفی است. تبریز و آذربایجان آمادگی آزمایشگاه شدن برای طرح‌های این چنینی را ندارد.

وی اظهار کرده است: ‌مشابه این تصمیم در گذشته در موضوع فعالیت تمام وقت جغرافیایی پزشکان نیز انجام شد و به علت فراگیر نبودن آن مشکلاتی را پدید آورد. در آن موضوع نیز که الان دارای حکم قانونی صریحی است،  وزارت محترم تاکنون توفیق اجرا در سطح ملی  جز چند سال یاد شده اجرای آزمایشی در این استان و یک استان دیگر،به دست نیاورده است.

فرهنگی ادامه داده است: وزارت محترم اگر به دنبال مساعدت به استان آذربایجان شرقی است چرا در 5 سال گذشته با وجود ردیف اعتباری، پروژه پژوهشگاه ملی علوم پزشکی تبریز را عملا آغاز نکرده است؟ چرا دو سال است با وجود ردیف و اعتبار، احداث بیمارستان جایگزین امام خمینی(ره) و شهداء و برخی شهرستانها مانند آذرشهر را عملا آغاز نکرده است؟ چرا در موارد مذکور، در لایحه سال 1392 نسبت به حذف اعتبار بیمارستان جایگزین و کاهش اعتبار بیمارستان آذرشهر اقدام کرده است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس ضمن یادآوری آشنایی اینجانب با دیدگاههای حضرتعالی و موافقت کامل با کلیات آن، مجددا مخالفت خود را با اجرای آزمایشی مذکور به صورت موردی در این استان اعلام می‌دارم.نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :